011

Dánsko kráľovstvo tvorí jediné európske kontinentálne územie a to je Jutský polostrov, ale predovšetkým 406 ostrovov, obývaných i neobývaných, ktorých pobrežná čiara je dlhšie ako pobrežie Austrálie.

Medzi najznámejšie dánske ostrovy patri Grónsko, Faerské ostrovy a z „kontinentálnych“ ostrov Sjaelland /Kodaň/, Fyn /Odense/, Bornholm, Lolland, Falster, Langeland, Laeso a mnoho iných. Niektoré s nich dostupnejšie a návšteva ďalších ostrovov je náročnejšia a vyžaduje si prípravu.

Naša CK sa snaží „otvoriť brány“ pre našich turistov aj na tieto relatívne neznáme a často aj dobrodružné miesta. Bežne našich turistov vozíme na Sjaelland, Fyn či vzrušujúci Bornholm. Možnosti do budúcnosti sú však takmer neohraničené.

Najbližším „počinom“ je zájazd na Fearské ostrovy v Atlantiku  – tento zájazd pripravujeme v spolupráci s firmou operujúcou plavby medzi kontinentálnym Dánskom, Faerskými ostrovami a Islandom..

Pre individuálnych turistov resp. menšie skupiny máme špecialitu v podobe námorných plavieb z dánskeho Hanstholmu/Hirthalsu na Faerské ostrovy a Island, ale aj tématické zájazdy ako napríklad zájazdy pre rybárov do dánskeho Hvide Sande , kde na jednom mieste môžete loviť tresky v Severnom mori, slede v Ringkoebing fjorde a lososy.

Vitajte na Faerských ostrovoch !

A máme tu pre Vás prvú a hneď super ponuku. 7- dňová plavba luxusnou zaoceánskou loďou z dánskeho Hirtshalsu do Tórshavn len za fantastických

 

                         EUR 500/ za osobu /cestujúci v páre s inou osobou/.

V cene :

** plavba luxusnou zaoceánskou loďou Norrona z Hirtshalsu do Torshavn a späť

** 2 noci v dvojlôžkovej kabíne bez okien /príplatky za upgrade kajuty od 20 EUR/pax

** 3 noci v hoteli v centre Torshavnu

*** bez sprievodcu. Priplatok za slovenského sprievodcu 50 EUR/pax

** raňajky počas celého zájazdu /okrem pondelka/

** prevoz štandardného osobného auta Hirtshals – Torshavn – Hirtshals

 

TERMIN ZÁJAZDU :  jeseň 2021

 

Zájazd je vhodný pre malé skupiny cestujúce štandardným osobným autom. Auto možno použiť svoje vlastne resp. prenajať si v Dánsku.

 

WHOPS !!! Že to nie je v hlavnej prázdninovej a letnej sezone !? Nuž, nič nemožné :

DOVOLENKA NA FAERSKÝCH OSTROVOCH V TOP SEASON

Odjazdy zaoceánskej luxusnej lode Norrona z Hirtshalsu /DK/ : jeseň 2021 /vždy utorok – utorok a /s výhradou voľných kapacít/. Odjazdy lode : Hirtshal /utorok/ o 11,30 hod a Tórshavn /nedeľa/ o 23,30 hod.

Dĺžka zájazdu : 7 dní / 2 noci na Norrone a 4 noci v centre Tórshavnu/

 

CENA : 900,00 EUR/os.  resp. 990,00 EUR/os **

 

Podmienkou dodržania ceny je, že osoba cestuje s ďalšou osobou.

Cena 888,00 EUR/os – platí pre osoby s vlastnou prepravou a bez sprievodcu

Cena 980,00 EUR/os – cena so sprievodcom, minimálna veľkosť skupiny : 10 pax

Cena obsahuje :

 • plavba zaoceánskou loďou Norrona Hirsthals – Tórshavn – Hirtshals
 • Kabína na lodi /2 noci/
 • osobný automobil /do 1,9 m výšky a do 5 m dĺžky/
 • dvojposteľová izba v hoteli v Tórshavne /4 noci/
 • rańajky počas celého pobytu na lodi a Tórshavne okrem pondelka
 • sprievodca – pre alternatívu **

Cena neobsahuje :

 • vlastnú prepravu do/z Hirtshalsu
 • ubytovanie počas transferu do/z Hirtshalsu
 • diaľničné známky /SR, ČR/
 • spotrebu PHM na Faerských ostrovov a spoplatnené tunely
 • príplatky za upgrade kabín. Kabína s oknom : 40 EUR/pax, kabína s oknom a dvojposteľovou postelou : 80 EUR/pax, deluxe kabina s dvojposteľou a oknom : 120 EUR/pax.

Odhad sprievodných nákladov pri vlastnej preprave do/Hirtshalsu : 125-150 EUR/osobu. V tejto odhadovanej sume sú náklady za cestu štandardným autom so 4 osobami v aute, diaľničné známky, PHM na Faerských ostrovoch a ubytovanie /2 noci/ počas cesty do/z Hirtshalsu.

Alternatívy vlastnej prepravy :

 • letecky z Viedne do Billundu s Wizzair /cca 200 EUR za osobu/, zapožičanie auta v Dánsku /odhad 400 – 600 EUR za auto/
 • jedným smerom na/z Faerske ostrovy letecky v kombinácii s plavbu na lodi Norrona a letecky návrat z Dánska /Billund, Kodaň/ do Viedne /na požiadanie vypracujeme kalkuláciu.

Komentár CK Go Slovakiet.com

Zájazd je koncipovaný pre malé skupiny cestujúce osobným automobilom, teda vlastnou skupinou a pohybujúcich sa počas vlastnej prepravy a pobytu na Faerskych ostrovoch samostatne a bez sprievodcu s podrobným programom vypracovaným našou cestovnou kanceláriou. Za príplatok a za podmienky, že zájazdu sa zúčastní viac ako 10 ludí bude k dispozícii slovenských sprievodca počas pobytu na Faerských ostrovoch.