011
  • null

    info Faerské ostrovy

Dánsko kráľovstvo tvorí jediné európske kontinentálne územie a to je Jutský polostrov, ale predovšetkým 406 ostrovov, obývaných i neobývaných, ktorých pobrežná čiara je dlhšie ako pobrežie Austrálie.

Medzi najznámejšie dánske ostrovy patri Grónsko, Faerské ostrovy a z „kontinentálnych“ ostrov Sjaelland /Kodaň/, Fyn /Odense/, Bornholm, Lolland, Falster, Langeland, Laeso a mnoho iných. Niektoré s nich dostupnejšie a návšteva ďalších ostrovov je náročnejšia a vyžaduje si prípravu.

Naša CK sa snaží „otvoriť brány“ pre našich turistov aj na tieto relatívne neznáme a často aj dobrodružné miesta. Bežne našich turistov vozíme na Sjaelland, Fyn či vzrušujúci Bornholm. Možnosti do budúcnosti sú však takmer neohraničené.

Najbližším „počinom“ je zájazd na vzdialené súostrovie v Atlanticku a to návšteva  Faerských ostrovov v kombinácii s návštevou Kodane a kontinentalneho Jutskeho polostrova  – tento zájazd pripravujeme v spolupráci s firmou Smyril Line operujúcou plavby medzi kontinentálnym Dánskom, Faerskými ostrovmi a Islandom a faerskou leteckou spoločnosťou Atlantic Airways, ktorá zabezpečuje lety na Faerské ostrovy a ostrovnú helikoptérovu službu.

Pre individuálnych turistov resp. menšie skupiny máme špecialitu v podobe námorných plavieb z dánskeho Hanstholmu/Hirthalsu na Faerské ostrovy a Island, ale aj tématické zájazdy ako napríklad zájazdy pre rybárov do dánskeho Hvide Sande , kde na jednom mieste môžete loviť tresky v Severnom mori, slede v Ringkoebing fjorde a lososy.

Vitajte na Faerských ostrovoch !

 

ZÁJAZD NA  FAERSKÉ OSTROVY V KOMBINÁCII S DÁNSKOM

29.4. – 7.5.2023

VEĹKÝ ZÁŽITKOVÝ ZÁJAZD – 9 DNÍ

Podrobnosti k zájazdu – termín, cena, program zájazdu a nájdete po rozkliknutí informačného linku/banneru v úvode textu.