DÁNSKO BASIC – OKRUH SEVERNÝ SJAELLAND A KODAŇ

Pre našich zákazníkov sme pre rok 2019 pripravili unikátny poznávací zájazd severným Sjaellandom a hlavným mestom Kodaň. Okrem prehliadky nádhernej Kodani navštívime  najkrásnejší dánsky zámok Frederisborg Slot v Hillerode a neďaleké letné sídlo kráľovnej Margrethe II. Fredensborg Slot, najmýtickejšiu shakespearskú pevnosť Kronborg v Helsingori, najväčšiu dánsku katedrálu Roskilde Domkirke s hrobkami dánskych kráľov, najväčšie vikinské cetrum v Roskilde so slávnym múzeov vikinských lodi „Vikingskibhallerne! a iné destinácie severného a západného ostrova Sjaelland a bezprostredného okolia Kodane, medzi inými rybársku dedinku Dragoer s unikátnym pohľadom na majestátny most Oresund Bro cez Oresund prieliv.

Dánsko Basic je letecký zájazd renomovanou leteckou spoločnosťou Austrian Airlines s odletom z Viedne a príletom do Kodane. Na prvý pohľad krátky zájazd ponúka plnohodnotné a plné 3 dni pobytu v Dánsku – umožňuje to veľmi skorý prílet do Kodane o 9,00 hod ráno a neskorý odchod z Kodane o 20,05 hod. To poskytuje dostatočný časový priestor na zrealizovanie celého programu. Výhodou je ubytovanie v centre mesta v tesnej blízkosť svetoznámeho  zábavného parku Tivoli

Dátum zájazdu : jeseň 2023

*termín spresníme v januári 2023*

 

 

 

Sobota               Prílet/Kodaň 
06,00 Stretnutie so slovenským sprievodcom na letisku Schwechat
07,15 Odlet pravidelnou linkou Austrian Airlines
09,15 Prílet do Kodane
11,00 Ubytovanie v hoteli Cabinn hotel v centre mesta
12,00 Hodinová plavba po morských kanáloch Kodane
13,00 Spoločná prehliadka mesta – cca 90 min
15,00 Individuálny program
20,15 Návšteva zábavného parku Tivoli  /fak./

 

Okružná plavba po kanáloch Kodane je veľmi obľúbená medzi turistami z celého sveta. Budeme sa plaviť na nízkych lodiach, ktoré nás zavedú do malebných zákutí Kodane plných historických budov, navštívime preslávený symbol Kodane – Malú morskú vílu, preplavíme sa okolo novovybudovanej celosvetovo známej kráľovskej Opery.
Pešia prehliadka nás zavedie k hlavným pamätihodnostiam mesta – uvidíme Tivoli, prejdeme celou hlavnou pešou zónou Stroget, navštívime preslávený historický obchodný prístav Nyhavn a neďaleký kráľovský palác Amalienborg a Marmor kirke, obzrieme si areál bývalého kráľovského hradu Christiansborg, Okrúhlu vežu s observatóriom a mnoho iných.
V rámci individuálneho programu si  účastníci môžu navštíviť Národné múzeum s vikinskou expozíciou, zámok Rosenborg, preslávenú okrúhlu vežu Runde Tarn unikátne morské akvárium, pivovar Carlsberg s ochutnávkou piva alebo si  užívať nočný program svetoznámeho zábavného parku Tivoli, či ľudovejšieho Dyrehavn Bakken alebo si len tak užívať nočný život pulzujúceho veľkomesta.

Nedeľa            Okruh – severný Sjaelland
08,00 Odchod z hotela hneď po raňajkách
09,00 Presun po Strandvejen do Helsingoeru, Kronborg – bájna historicky pevnosť – prehliadka exteriérov a jeho opevnení
10,00 Prehliadka severného pobrežia, obed v rybárskom prístave Hornbaek.
12,00 Návšteva rodného domu polárnika Knuda Rasmussena v Hundestede
14,00 Prehliadka exteriérov najkrajšieho dánskeho zámku Frederiksborg Slot a mestečka Hilloroed
17,00 Prehliadka exteriérov letného kráľovského sídla Fredensborg Slot
19,00 návrat do Kodane, individuálny program

 

Pondelok             Okruh – severný Sjaelland
08,00 Odchod z hotela hneď po raňajkách
09,00 Príchod do Roskilde – prehliadka vikinskej osady s remeselnými vikinskými dieľnami a replikami vikinskych lodí, Vikingskibhallerne – múzeum vikinských lodi – 5 originálnych vikinských lodi vytiahnutých z bahna roskildského zálivu a starostlivo reštaurovaných
11,00 Návšteva Domkirke – slávnej dánskej katedrály s hrobkami dánskych kráľov a prehliadka mestečkom Roskilde
14,00  Prehliadka vikinského tábora Trelleborg
17,00 Prehliadka rybárskeho mestečka Dragoer a mostu Oresund Bro
18,00 Prezentácia a check-in k odletu na letisku Kastrup
20,05 Odlet do Viedne – prilet do Viedne o 21,40 hod.

Roskilde je objektom veľmi častých turistických návštev a to predovšetkým pre miestnu katedrálu Domkirke a Múzeum vikinských lodi s replikou vikinskej osady. Katedrala v Roskilde z dôb kráľa Haralda Blaatanda /Modrozub/ z konca 10.storočia n.l. Od roku 1640 slúži kostol ako pohrobné miesto dánskych kráľov. Medzi inými
sú tu pochovaní najslávnejší králi dánskej histórie ako Magrethe I., Chistian IV. a i. V Muzeu vikinských lodí zase sú predmetom záujmu zrekonštruované vikinské lode – dve vojenské, dve ochodné a jedna rybárska. Loede pochádzajú z 11. storočia a na morské dno boli umiestnené úmyselne, aby tvorili prekážku vstupu nepriateľa do mesta.
Frederiksborg slot postavený v slohu holandskej renesancie, o ktorý sa zaslúžil predovšetkým kráľ Christian IV. je považovaný za najkrásnejší zámok v celom Dánsku. Zámok bol postavený v roku 1602 a stojí na troch ostrovčekov zámockého jazera. V zámku je je umiestnená expozícia národopisná zbierka Dánskeho národného múzea. Po mnoho rokov slúžil zámok ako kráľovská rezidencia. K zámku patria nádherne záhrady. Na druhej strane jazera je kráľovský palác Fredensborg Slot, ktorý slúži ak letné kráľovské sídlo kráľovnej Margrethe II.
Zámok Kronborg v Helsingori je oproti Frederiksborg slotu skorej pevnosť – tomuto účelu slúžil celé stáročia, keď strážil priechod úžinou Oresund. Kronborg je postavený na základoch starobylých pevností Flynderborg a neskoršie Krogen. V dnešnej podobe dal Kronborg postavit v r 1574 kráľ Frederik II. Počas turbulentných storočí hrad strážil a dones v katakombách hradu stráži legendárny vikinsky hrdina Holger Danske. Legendami opradená prastará pevnosť je jedným z najvyhľadávanejším miestom Dánska. Na hrad Kronborg umiestni William Shakespeare aj dej svojho Hamleta /Amled/ ktorý ako dánsky princ je údajne pochovaný na Jutskom polostrove.
Oba zámky resp. hrady sú rozsiahlymi objektami s množstvami múzeálnych expozícii, ktorých prehliadka si vyžaduje veľa hodín. Na základe predchádzajúcich skúseností sme sa rozhodli len k prehliadke exteriérov a záhrad resp. opevnení, ktoré svojou nádhernou scenériou vytvárajú nezabudnuteľný dojem.

.CENY A PODMIENKY ZÁJAZDU :

CENA :  od 800,00 EUR

V cene zájazdu sú započítané :

 • Spiatočné letenky Schwechat – Kodaň a späť vratane 23 kg batožiny
 • Hotelové ubytovanie v dvojposteľových izbách /príplatok za singLe resp zľava pri “family izbách”
 • raňajky
 • Transfery autobusom
 • Transfer z letiska Kastrup do hotela
 • Prejazdy spoplatnenými mostami
 • Pešie prehliadky Kodane
 • Slovenský dánsky hovoriaci sprievodca
 • Poistenie CK proti úpadku

V cene nie sú započítané :

 • Transfer na letisko Schwechat a späť /CK zabezpečí v prípade záujmu/
 • Stravovanie /okrem raňajok/
 • Vstupy
 • Fakultatívny program
 • Detské zľavy /zľavy pre deti do 12 rokov/
 • Cestovné poistenie

Platnosť ceny :

 • Ceny podliehajú aktualizácii – po zverejní aktuálnych cien v roku 2019
 • Ceny sú závislé od naplnenia minimálnych počtov účastníkov
 • Celkové ceny formou zliav a príplatkov závisia na voľbe ubytovania, leteniek /detské letenky/