Bornholm Okruhle kostoly
  • null

    info Bornholm

  • null

    itinerar cyklo

  • null

    itinerar nordic walking

Cykloturistické poznávacie zájazdy na prekrásny dánsky ostrov sú „vlajkovou loďou“ ponuky našich zájazdov a to už od roku 2004. V priebehu 19 rokov sa na ostrove vystriedali stovky turistov zo Slovenska, ČR ale aj Anglicka – mnohí z nich opakovane. Zájazd má  v roku 2023 len jeden turnus  a to ako vždy v druhej polovici augusta, teda v období príjemného, ustáleného, a takmer bezveterného počasia. „Hlavný stan“ máme vždy na najatraktívnejšom pobreží ostrova – v krásnom romantickom rybárskom mestečku Gudhjem /v preklade Domov bohov/.Termin zájazdu je : 26.8. – 3.9.2023.

Zájazdy na Bornholm sme pre rok 2023 rozdelili na 2 kvality. Bornholm Basic je zájazd výhradne na ostrov Bornholm a určený pre účastníkov, ktorí zvolia ekonomickejšiu a menej pohodlný spôsob prepravy individuálne osobným autom. Zájazd Bornholm Plus je už zájazd letecký a jeho veľmi atraktívnou časťou je takmer dvojdňový pobyt a bohatý program v hlavnom meste Kodani. Účastníci sa následne presunú mostom Oresund Bro do Švédska a cez prístav Ystad katamaránom na ostrov Bornholm. Celý presun trvá približne 3 hodiny.

Oba zájazdy majú charakter rodinných zájazdov. Sú mimoriadne vhodné pre rodiny s deťmi, starých rodičov s vnúčatami, alebo pre partie ľudí každého veku. Najmladší účastník našich zájazdov mal 3 roky a najstarší cez 80 rokov.  Bornholm je ideálny tiež ako dobrý tip pre zcelenie pracovných kolektívov.

Zájazd nie je povinne cykloturistický a ani povinne nordic walking. Zájazdu sa  zúčastňujú účastníci, ktorí kombinujú cykloturistiku  s poznávaním ostrova na bicykli,  prenajatým či vlastným  autom, ďalší využívajú dokonalý autobusový systém BAT a mnohí sa venujú modernému „nordic walking“, pre ktorý je Bornholm mimoriadne vhodný.

Aj v roku 2023  naše zájazdy na Bornholm osviežime – ozdravným programom Nordic Walking za  osobnej účasti certifikovaného inštruktora nordic walkingu  Je to pre vás unikátná príležitosť ! Pre záujemcov  pripravíme úvodný a vstupný kurz správnej aplikácie severskej chôdze a po cely týždeň Vás inštruktor bude osobne viesť po vašich potulkách ostrovom a zdokonalovať vaše schopnosti v tejto, tak oceňovanej aktivity podporujúcej Vaše zdravie.

Nordic walking a jeho správne a pravidelné prevádzanie naozaj pomáha a má pozitívne účinky na liečenie celého radu chorôb. Spomeňme bolesti chrbta, pohybového aparátu,pozitívne účinky na pooperačné stavy, kardiovaskulárny systém, depresie, alergie, astma, imunita, pooperačné stavy po operácii karcinómu prsníka, diabetes 2. typu, dýchacie cesty, lymfatický systém, neurologické stavy, depresie, obezita, osteoporóza, artróza, artritída a iné.

Vaša dovolenka sa môže  zmeniť v ozdravný pobyt a k bohatým dovolenkovým zážitkom pridať aj zlepšenie svojho zdravia a nájsť nový spôsob a štýl života !

Neváhajte ! Je možné,že  mnohí z Vás majú špeciálne  paličky na severskú chôdzu v autách, či v garážach a neviete čo s nimi a ako ich správne použiť. Podťe s nami. Naučíme Vás to. Nordic walking môžete v rozumných mierach kombinovať s cykloturistikou. Čo viac si možno želať !! Vstupný kurz a denné výlety nordic walkingu bude zaradený do nášho programu ako fakultatívna aktivita pre tých, čo o to prejavia záujem. ….a najlepšie miesto k tomu je Bornholm…a potom stačí už len správne materiálové vybavenie .. Týžden walkovania na Bornholm z vás urobí hotového walkera. 

Vitajte na Bornholme s Go Slovakiet.com !